facebook
You are here: Home » kajaki górskie
kajaki górskie

Kajaki górskie

Ciekawy pomysł na wyjazd

Kajakarstwo to bardziej znana forma rekreacji, niż może się to wydawać. Nasi dziadkowie pływali po jeziorach, ich synowie wybierali już spokojniejsze rzeki, a nasze pokolenie próbuje już sił w tych wodnych rejonach, które kiedyś wydawały się niemożliwe do okiełznania. W poszukiwania hobby, które będzie dla nas jednocześnie wyznaniem, nierzadko decydujemy się na spływy kajakowe. I trudno się takim wyborom dziwić. Odpowiednio dobrana trasa sprawi, że skacze nam ciśnienie, podnosi się poziom adrenaliny, a my bez problemu w kajakach zapominamy o całym tygodniowym trudzie pracy. Zapewne wiele osób podpisałoby się pod zdaniem, że prawdziwą pasję poznało dopiero kiedy wybrały się na kajaki górskie.

Terminarz szkoleń kajakowych

Pomoc na każdym kroku

Wszyscy z Państwa, którzy szukają profesjonalnych szkoleń kajaków górskich lub kursów kajakowych na rzekach górskich, trafili bardzo dobrze. Obecnie produkowane na całym świecie kajaki górskie to specjalnie przygotowane jednostki, których zadaniem jest przede wszystkim spełniać wymóg komfortu ich właścicieli. Do pewnego momentu było to wymagające zadanie, ale wszystko zmieniło się jakiś czas temu. Odkąd kajaki górskie zaczęto produkować z polietylenu (rodzaj plastiku o bardzo dużej wytrzymałości), możliwe się stało pływanie po jeszcze trudniejszych rzekach niż poprzednio.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że same kajaki to nie wszystko. Ważne są także kamizelki asekuracyjne i kaski kajakowe, które będą nas chronić. Do kompletu potrzebne jest nam jeszcze wiosło i fartuch. Rzeki górskie są zazwyczaj zimne dlatego dla komfortu termicznego kajakarze zakładają na siebie pianki neoprenowe i wodoszczelne kurtki kajakowe.

terminarz imprez kajakowych

terminarz czytaj więcej >>>