You are here: Home » White Water w Chorwacji
White Water w Chorwacji

DLA KOGO?

White Water w Chorwacji to intensywne szkolenie dla początkujących na kajakach jednoosobowych.
Północna Dalmacja to ciepłe i czyste morze, krystalicznie czyste rzeki, wyśmienita rodzima kuchnia oraz zabytki i przepiękne krajobrazy. W tak pięknej scenerii szkolenie w kajakach jednoosobowych jest wyjątkową przyjemnością.

close

Stopień trudności według PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych) – GM 2 i G 3 dla najwytrwalszych

Terminy

 • I. 24- 29.07.2016r.
 • II. 01 – 06.08.2016r.

UWAGA: jeśli masz grupę min. 6 os. lub więcej – możemy dopasować termin do Waszych oczekiwań.

Cena obejmuje

 • opiekę instruktora podczas zajęć kajakowych,
 • kajaki i kanadyjki dwuosobowe,
 • polietylenowe kajaki jednoosobowe,
 • kamizelki asekuracyjne,
 • kaski, wiosła, fartuchy,
 • filmik i fotki z wyjazdu.

Jak to wygląda

Na tym szkoleniu chcemy w praktyce zaprezentować na jakim sprzęcie można pływać po rzekach górskich. Uczestnicy poznają różne jednostki pływające i podstawowe umiejętności sterowania nimi na rzece do WW I-II.

Dzień I: „rozpływanie”

Na dobry początek przygody kajakowej: pływanie po pięknych wodach rzeki przy kempingu. Spokojny odcinek rzeki, pierwsze bystrza.

Po pływaniu polecamy degustację rodzimej kuchni: cevapcici, jagnięcina i inne mięsa podane z ajwarem, a do tego pyszne sałatki ze świeżych pomidorów, papryki, czy ogórków z cebulką, a dla smakoszy: owoce morza, ryby i szczególnie popularne tutaj kalmary.

Dzień II: „Powitanie Zrmanji”

Spływanie krótkiego odcinka rzeki Zrmanji. Zaznajomienie się z bystrzami. Ćwiczenie na nich elementów takich jak: wejście do cofki, wyjście na nurt, promowanie, trawers, przydatnych w dalszych dniach szkolenia.

Po obiedzie warto zwiedzić okolicę np. Zadar. Polecamy zwiedzanie tego przepięknego miasta z zabytkami rozbudowywanymi przez starożytnych Rzymian oraz średniowiecznym forum położonym nad morzem. Dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek – plażowanie i nurkowanie w morzu.

 

Dzień III:

A teraz najciekawszy, 16-kilometrowy odcinek rzeki Zrmanji. Czekają tu na nas liczne bystrza i slapy o różnej wysokości. Te drugie możemy pokonać dzięki umiejętnościom nabytym w dniach wcześniejszych lub obnieść, jeżeli nie czujemy się na tyle pewnie.

Dzień IV:

Czas na relaks. Po trzech dniach zmagań pora odpocząć od kajaków, co nie musi oznaczać zupełnego lenistwa. Park Narodowy Jezior Plitwickich – wycieczka całodniowa. Największą atrakcją tego parku jest 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Z campingu mamy do przejechania ok. 104 km. Naprawdę warto to zobaczyć!

Dzień V:

Jesteśmy wypoczęci,  a więc pora na deser kajakowy: Una. Ta położona w Bośni i Hercegowinie rzeka wymaga już nieco więcej niż do tej pory robiliśmy…

Dzień VI:

Wyrównanie rachunków z Uną.
Nasi kursanci zawsze powtarzali po pierwszym dniu na Unie: „za drugim razem byłoby lepiej…”. Teraz dajemy Wam taką szansę!

 Informacje dodatkowe

 • dojazd we własnym zakresie,
 • nocleg we własnym zakresie, przykładowe opłaty za noclegi na campingu nad rzeką Zrmanja: koszt ok. 50 kun/os. (ok. 30 zł), więcej na temat campingu , camping nad rzeką Una to koszt ok. 10 euro/os (tutaj przebywamy jeden nocleg),
 • wyżywienie we własnym zakresie, przykładowe ceny: obiad na campingu kosztuje od 70 kun (ok. 45 zł),
 • dodatkowe opłaty za spływ rzeką Zrmanją to 2 x 50 kun (ok. 30 zł) i 70 kun (ok. 45 zł),  w sumie opłaty za pływanie rzeką to 170 kun,
 • w przypadku zwiedzania, dodatkowe opłaty za wstępy: do Parku Narodowego Jezior Plitvickich – 110 kun,
 • dodatkowo: dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości 70,00 zł- istnieje możliwość wypożyczenia pianki neoprenowej i kurtki kajakowej na czas szkolenia.

close

Rozpoczęcie zajęć -w pierwszym dniu szkolenia o godz. 10.00 na campingu w Chorwacji. Wszystkie informacje zostaną przesłane po wykupieniu szkolenia.

close

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku braku minimalnej ilości uczestników.