You are here: Home » info dla opiekuna grupy
info dla opiekuna grupy

Dobra i bezpieczna zabawa uczestników jest dla nas rzeczą priorytetową, jednak nie możemy zapomnieć o zasadach i przepisach, które obowiązują nas jako organizatora. Dlatego mamy szczególną prośbę do opiekuna grupy o szczególną współpracę z nami i dostarczenie grupie niezbędnych informacji. Nawet najlepiej bawiącej się grupie urok imprezy może zepsuć powrót w mokrych ubraniach do miejsca zakwaterowania. Aby tego uniknąć, wystarczy poinformować grupę o zabraniu rzeczy o przebrania.
Dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami i przygotowanie grupy.

————————————————————————————
-co zabrać ze sobą
Ubiór do pływania:
Buty wiązane do brodzenia po wodzie (np. tenisówki) oraz skarpety.
– Kurtka ortalionowa lub inna lekka, chroniąca przed wiatrem, pod nią T-shirt i bluza z długim rękawem (najlepiej polarowa).
– Spodnie sportowe (najlepiej ortalionowe). W miarę możliwości najlepszym rozwiązaniem są neoprenowe spodnie (pianka neoprenowa) typu long john.
Nie polecamy jeansów.

Kompletując ubiór do pływania kieruj się zasadą – odzież z włókien sztucznych dobrze chroni przed zimnem nawet, gdy jest wilgotna.

Podczas pływania cały ubiór ulegnie zapewne zamoczeniu, dlatego konieczne jest, aby każdy posiadał komplet suchych rzeczy do przebrania po pływaniu (łącznie z bielizną).

————————————————————————————-
– ubezpieczenie

Ubezpieczamy wszystkich uczestników od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na czas trwania naszych imprez. Prosimy o dostarczenie nam danych uczestników. Listę do ubezpieczenia prześlemy wcześniej.

————————————————————————————
– zajęcia na wodzie wykluczają wcześniejsze spożycie alkoholu
Uczestnicy pod wpływem alkoholu zagrażają nie tylko swojemu bezpieczeństwu, ale także bezpieczeństwu innych uczestników i często potrafią zepsuć dobrą zabawę całej grupie. Dlatego prosimy o takie ustalenie programu, aby uwzględniał ten fakt. Prosimy o przypominanie uczestnikom, iż osoby pod wpływem alkoholu nie będą dopuszczane do udziału w zajęciach.
————————————————————————————-
– upewnij się, czy znasz dokładne miejsce rozpoczęcia i zakończenia imprezy
W związku, iż nasze imprezy odbywają się w plenerze i w różnych miejscach zdarza się iż grupa przez pomyłkę przyjeżdża do nas nie w to miejsce gdzie na nią czekamy. Aby uniknąć takich sytuacji prosimy zwrócić szczególną uwagę na uzgodnione z nami miejsce rozpoczęcia imprezy, w zależności od wybranej trasy i oferty. Prześlemy do państwa mapkę z informacją jak dojechać na miejsce spotkania.

 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!