You are here: Home » kajaki chorwacja początkujący
kajaki chorwacja początkujący

DLA KOGO?

White Water w Chorwacji to intensywne szkolenie dla początkujących na kajakach jednoosobowych.
Północna Dalmacja to ciepłe i czyste morze, krystalicznie czyste rzeki, wyśmienita rodzima kuchnia oraz zabytki i przepiękne krajobrazy. W tak pięknej scenerii szkolenie w kajakach jednoosobowych jest wyjątkową przyjemnością.

close

Stopień trudności według PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych) – GM 2 i G 3 dla najwytrwalszych

Terminy

 • I. 25- 30.07.2014r.
 • II. 03 – 08.08.2014r.

UWAGA: jeśli masz grupę min. 6 os. lub więcej – możemy dopasować termin do Waszych oczekiwań.

Cena obejmuje

 • opiekę instruktora podczas zajęć kajakowych,
 • kajaki i kanadyjki dwuosobowe,
 • polietylenowe kajaki jednoosobowe,
 • kamizelki asekuracyjne,
 • kaski, wiosła, fartuchy,
 • rezerwacja miejsc noclegowych na polu campingowym,
 • rezerwacja miejsc noclegowych,
 • filmik i fotki z wyjazdu.

Jak to wygląda

Na tym szkoleniu chcemy w praktyce zaprezentować na jakim sprzęcie można pływać po rzekach górskich. Uczestnicy poznają różne jednostki pływające i podstawowe umiejętności sterowania nimi na rzece do WW I-II.

Dzień I: „rozpływanie”

Na dobry początek przygody kajakowej: pływanie po pięknych wodach rzeki przy kempingu. Spokojny odcinek rzeki, pierwsze bystrza.

Po pływaniu polecamy degustację rodzimej kuchni: cevapcici, jagnięcina i inne mięsa podane z ajwarem, a do tego pyszne sałatki ze świeżych pomidorów, papryki, czy ogórków z cebulką, a dla smakoszy: owoce morza, ryby i szczególnie popularne tutaj kalmary.

Dzień II: „Powitanie Zrmanji”

Spływanie krótkiego odcinka rzeki Zrmanji. Zaznajomienie się z bystrzami. Ćwiczenie na nich elementów takich jak: wejście do cofki, wyjście na nurt, promowanie, trawers, przydatnych w dalszych dniach szkolenia.

Po obiedzie warto zwiedzić okolicę np. Zadar. Polecamy zwiedzanie tego przepięknego miasta z zabytkami rozbudowywanymi przez starożytnych Rzymian oraz średniowiecznym forum położonym nad morzem. Dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek – plażowanie i nurkowanie w morzu.

Dzień III:

A teraz najciekawszy, 16-kilometrowy odcinek rzeki Zrmanji. Czekają tu na nas liczne bystrza i slapy o różnej wysokości. Te drugie możemy pokonać dzięki umiejętnościom nabytym w dniach wcześniejszych lub obnieść, jeżeli nie czujemy się na tyle pewnie.

Dzień IV:

Czas na relaks. Po trzech dniach zmagań pora odpocząć od kajaków, co nie musi oznaczać zupełnego lenistwa. Park Narodowy Jezior Plitwickich – wycieczka całodniowa. Największą atrakcją tego parku jest 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Z campingu mamy do przejechania ok. 104 km. Naprawdę warto to zobaczyć!

Dzień V:

Jesteśmy wypoczęci, a więc pora na deser kajakowy: Una. Ta położona w Bośni i Hercegowinie rzeka wymaga już nieco więcej niż do tej pory robiliśmy…

Dzień VI:

Wyrównanie rachunków z Uną.
Nasi kursanci zawsze powtarzali po pierwszym dniu na Unie: „za drugim razem byłoby lepiej…”. Teraz dajemy Wam taką szansę!

Informacje dodatkowe

 • dojazd we własnym zakresie,
 • nocleg we własnym zakresie, przykładowe opłaty za noclegi na campingu: koszt 30 kun/os. (ok. 20 zł), więcej na temat campingu
 • wyżywienie we własnym zakresie, przykładowe ceny: obiad na campingu kosztuje od 50 kun (ok. 32 zł),
 • dodatkowe opłaty za spływ rzeką Zrmanją to 70 kun (ok. 45 zł), 35 kun (ok. 22 zł) za inny, krótszy odcinek Zrmanji, w sumie opłaty za pływanie rzeką to 140 kun,
 • w przypadku zwiedzania, dodatkowe opłaty za wstępy: do Parku Narodowego Jezior Plitvickich – 110 kun,
 • dodatkowo: dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości 70,00 zł- istnieje możliwość wypożyczenia pianki neoprenowej i kurtki kajakowej na czas szkolenia.

close

Rozpoczęcie zajęć -w pierwszym dniu szkolenia o godz. 10.00 na campingu w Chorwacji. Wszystkie informacje zostaną przesłane po wykupieniu szkolenia.

close

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku braku minimalnej ilości uczestników.

Rezerwacja

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
rzeka Una
zdjęcie
zdjęcie
 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!