You are here: Home » poradnik szkoleniowy
poradnik szkoleniowy

Materiały szkoleniowe Retendo – spływy kajakowe i pontonowe

Przed skorzystaniem z usług

Chociaż książka czy film szkoleniowy może być źródłem informacji przed skorzystaniem z oferty spływów pontonowych lub też np. wypożyczeniem kajaków górskich, to żadne materiały nie będą w stanie zastąpić Państwu profesjonalnego szkolenia prowadzonego przez instruktora. Przygotuje on odpowiedni materiał do nauki. Już od 2013 roku wszystkich klientów szkolimy zgodnie z wytycznymi, które zawarte są w PSKK  (Polski System Kwalifikacji Kajakowych). Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

skala trudności rzek górskich

Słowniczek kajakowy

Filmiki szkoleniowe

Sprzęt kajakowy

Sprzęt, w tym zarówno kajaki górskie, jak i pontony, jest zróżnicowany co najmniej tak, jak potrzeby poszczególnych użytkowników. Spośród tak bogatego asortymentu na pewno każdy będzie w stanie wybrać kajak dla siebie. Decydując się jednak na zakup konkretnego modelu warto postawić sobie pytanie: czy kajaki lub inny sprzęt nie będzie przeszkadzał w wykonywanych czynnościach? Chodzi o to, by jego przeznaczenie odpowiadało naszym planom.

Technika pływania

Odpowiednio dobrany sprzęt to tylko część sukcesu. Dopasowany model kajaków górskich nie sprawi, że będziemy od razu władcami rwących potoków. Bez odpowiedniej techniki i płynnych ruchów, wciąż będziemy mieć tylko i wyłącznie kajaki, a nie praktyczną umiejętność korzystania z nich. Kajakarstwo wymaga dużo cierpliwości – nie wystarczy jedynie pływać. Trzeba także stale korygować błędne nawyki i wprowadzać poprawne ruchy. Retendo gwarantuje pomoc na każdym kroku nauki.

Ratownictwo

 

 

 

 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!