You are here: Home » poradnik szkoleniowy » sprzęt kajakowy » fartuch
fartuch

Materiały szkoleniowe

Fartuch

Fartuch zapobiega nalewaniu się wody do kajaka przez kokpit. Typowy fartuch składa się z komina, który po założeniu fartucha powinien ściśle przylegać do tułowia oraz części pokładowej, którą po wejściu do kajaka zakładamy na kokpit. Bardzo ważnym ze względów bezpieczeństwa elementem fartucha (zwłaszcza dla początkujących) jest mocno przyszyte ucho, które służy do ściągania go z kokpitu po wywrotce.

ms_fartuch

Po założeniu fartucha należy sprawdzić czy ucho fartucha znajduje się na wierzchu i jest łatwo dostępne
Szczelność fartucha zależy od materiału, z jakiego jest wykonany oraz dopasowania do tułowia i kokpitu. Polecane przez kajakarzy górskich fartuchy wykonane są z nieprzepuszczalnego tworzywa (np. PVC) lub pianki neoprenowej, albo też kombinacji tych materiałów. Dobrej klasy fartuchy zaopatrzone są w poprzeczkę antyciśnieniową, która uniemożliwia zerwanie ich przez napierającą wodę (czasami poprzeczkę zastępuje taśma spełniająca tę samą funkcję i jednocześnie zastępująca ucho).

ms_fartuchkol

 

 

 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!