You are here: Home » poradnik szkoleniowy » sprzęt kajakowy » rzutka
rzutka

Materiały szkoleniowe

Rzutka

ms_rzutka

 

W kajakarstwie górskim stosowane są dla celów bezpieczeństwa rzutki rękawowe. Rzutka taka składa się z rękawa (worka) z pływakiem i zapięciem aby spakowana lina nie wypadała. Z liny pływającej o średnicy 8-10 mm i długości 18-25 m (nie stosuje się rzutek dłuższych gdyż praktyczny zasięg rzutu wynosi 25 m). Lina rzutki z obu stron zakończona jest pętlami. Zarówno lina jak i rękaw wykonane są w jaskrawym kolorze widocznym z daleka. Niezbędnym dodatkiem do rzutki są dwa niezakręcane karabinki alpinistyczne o dużym prześwicie.

 

 

 

 

 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!