You are here: Home » o nas
o nas

Spływy kajakowe i pontonowe – o nas

Nasza firma

Retendo to grupa młodych, aktywnych fizycznie ludzi. Organizując spływy kajakowe czy też wypożyczając kajaki górskie stawiamy na przekazywanie innym osobom naszych pasji. Wszelkimi ekstremalnymi sportami wodnymi interesujemy się od 1991 roku, ale formalnie działalność zaczęliśmy w 1998 roku. Co warte podkreślenia, Retendo to pierwsza firma działająca nad Dunajcem, a najpewniej także pierwszą w Polsce, która prowadziła rafting na Dunajcu, a także różne usługi w szeroko rozumianym kajakarstwie.

Nasz szef

sikora_piotr

Piotr Sikora, założyciel, a zarazem koordynator firmy. To on czuwa nad jakością i bezpieczeństwem usług związanych z kajakarstwem i raftingiem, a także selekcją i wysokim poziomem wyszkolenia instruktorów.

Absolwent AWF KRAKÓW, oraz były Prezes i Szkoleniowiec Akademickiego Klubu Kajakowego, posiada niezbędne w tej profesji przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne.

O jego umiejętnościach świadczą liczne sukcesy sportowe. Piotr Sikora to m. in. Mistrz Polski we freestyle’u kajakowym i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata we freestyle’u kajakowym. Od 1993 roku organizator szkoleń w kajakarstwie na rzekach polskich i europejskich (m.in. Turcja, Norwegia, Francja). Kierownik wyprawy KAJAKIEM z EVERESTU – „HIMALAYAK 2003”.

Nasi instruktorzy

Wieloletnie szkolenia przeistoczyły nas z amatorów w profesjonalistów. Dziś stanowimy wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Kompetencje to jedno, ale nasi instruktorzy posiadają również uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Kajakarstwo oraz Instruktora Kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego.

zalety naszej działalności

  • wysoki poziom wszystkich usług,
  • profesjonalizm, solidność i bezpieczeństwo,
  • metody i systemy szkoleniowe, dopracowywane i unowocześniane od wielu lat, a zarazem w pełni dostosowane do standardów europejskich,
  • duży nacisk na indywidualne podejście do klienta,
  • profesjonalny i niezawodny sprzęt, spełniający najwyższe oczekiwania.