You are here: Home » Toskania – Liguria
Toskania - Liguria

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kajakowy wyjazd szkoleniowy do Włoch.

galeria Toskania Liguria,

 

Film Toskania Liguria

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

 Pogranicze Toskanii i Ligurii to świetna miejscówka na wyjazd kajakowy.
Właśnie w tym okresie czasu jest tu najlepsza woda w rzekach. Wiosenne opady i już wysoka temperatura (jak na nasze – polskie standardy) powyżej 20 stopni sprawia, że ten rejon Apeninów właśnie wtedy odwiedzają kajakarze. Znajdziemy tutaj rzeki łatwe, jak i te dla wymagających kajakarzy. Góry w tym rejonie schodzą do samego morza, dlatego klimat jest tu tak sprzyjający. Miejscowość gdzie nocujemy leży nad samym morzem, dlatego pływanie po morzu wzdłuż pięknych klifów jest bardzo nęcące i nawet kajakarze górscy zapuszczają się tam chętnie.

WŁOSKIE SMAKOŁYKI

Niewątpliwie dodatkową atrakcja tych rejonów jest rodzima, włoska kuchnia, gdzie królują prosciutto i parmezan, ravioli czy spaghetti pachnące bazylią i obowiązkowo aromatyczne wina.

TURYSTYCZNE ATRAKCJE

Nogi w kajaku nie męczą się bardzo, dlatego jest siła na zwiedzanie, a miejsc które warto zobaczyć nie brakuje. Aparaty w dłoń i bawimy się w turystów.

DLA KOGO?

Nie jest to wyjazd dla początkujących kajakarzy górskich. Nie jest też bardzo trudny. Na początek rozpływanie po zimie na rzece WW I-II (trudność podobna do naszego Przełomu Dunajca). Dalej stopniowo podnosimy poprzeczkę, aż kursanci nie wymiękną :). Ważne, żeby było bezpiecznie i miło. Mówiąc krótko jeśli byłeś (aś) u nas na lekcji indywidualnej, szkoleniu White Water na Dunajcu lub w Chorwacji lub innym szkoleniu z kajakarstwa górskiego (niekoniecznie z nami),  to śmiało – ten wyjazd jest dla Ciebie.

MIEJSCE: Włochy (Toskania, Liguria)

TERMIN: 24-30.03.2014 (5 dni pływania)

CENA: 750 zł (szkolenie, sprzęt, opieka na wodzie) + dodatkowo koszty transportu, jedzenia i noclegów.

Wyjazd w formule „towarzysko-integracyjnej” tzn. wspólnie podróżujemy, jemy, zwiedzamy, bawimy się, a konieczny podział na „instruktor” i „kursanci” –  tylko na wodzie. Formuła sprawdzona wielokrotnie, świetnie funkcjonuje szczególnie na wyjazdach przed- i posezonowych.

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Piotr Sikora

606 37 26 26  lub mail retendo@kki.pl

 

 

 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!