You are here: Home » white water basic
white water basic

3 dniowy kurs kajakarstwa Górskiego od podstaw

DLA KOGO?

Dla początkujących kajakarzy górskich, dla tych którzy w ogóle nie siedzieli w kajaku lub mają tylko doświadczenie „nizinne” oraz dla tych, którzy są nastawieni na usystematyzowanie swoich technicznych umiejętności kajakowych. Wiek uczestników powyżej 18 lat.

close

Stopień trudności według PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych) – GM 2

 

Jak to wygląda

Program*:

Pierwsza lekcja obejmuje zasady bezpieczeństwa, znajomość sprzętu i podstawowe techniki: wiosłowanie do przodu, tyłu, kontry itd. oraz techniki asekuracyjne po wywrotce: kabina, dzióbek. Z racji dużej ilości nowych technik- lekcja (cała lub większość- zależy od możliwości kursantów) odbywa się na wodzie stojącej.

Lekcja druga: spływ łatwym odcinkiem Dunajca z wykorzystaniem technik nabytych poprzedniego dnia oraz nauka promowania, wyjścia na nurt, czy wejścia do cofki.

Lekcja trzecia: spływ najładniejszym i najtrudniejszym odcinkiem: Przełomem Dunajca. Doskonalenie umiejętności kajakowych.

*Zastrzegamy sobie ewentualną możliwość zmiany odcinka, w przypadku zbyt wysokiego/niskiego poziomu wody, jak też nieprzystosowania się kursantów do planowego spływu (brak podstawowych umiejętności, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa).

 
 
 

Terminy

 • 07.05-09.05.2021
 • 14.05-16.05.2021
 • 11.06-13.06.2021

UWAGA: jeśli masz grupę 5 lub więcej osób – możemy dopasować termin do Waszych oczekiwań.

Cena obejmuje

Szkolenie, profesjonalny sprzęt spełniający wymogi kajakarstwa górskiego (kajaki polietylenowe jednoosobowe), kamizelki asekuracyjne, fartuchy, wiosła, kaski, pianka neoprenowa, kurtka kajakowa oraz cały sprzęt potrzebny do zajęć dydaktycznych, wykwalifikowaną kadrę instruktorską, niezbędny transport podczas trwania całego szkolenia.

 

Informacje dodatkowe

 • Nocleg: we własnym zakresie, 400 metrów od naszej bazy znajduje się pole namiotowe lub w niedalekiej okolicy wiele kwater prywatnych (służymy pomocą w sprawie polecenia miejsc noclegowych).
 • Wyżywienie: we własnym zakresie. Na miejscu jest wiele punktów gastronomicznych, gdzie można się stołować w różnym standardzie i cenach.
 • Podpowiedzi: ze względu na to, że zajęcia trwają pół dnia możesz zabrać ze sobą swoją „druga połówkę” i poświecić dla niej pozostały czas. Okolica jest bardzo atrakcyjna i jest tutaj co robić.

close

Rozpoczęcie zajęć -w pierwszym dniu szkolenia o godz. 15.00 w naszej bazie nad Dunajcem w Sromowcach Niżnych ul. Trzech Koron 10a mapa tutaj

close

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku braku minimalnej ilości uczestników.

 
 • to jest testimonial Sikor rafting

  by

 • 07 Mar 2019

  Błędy w eskimosce

  Błędy w eskimosce cz. I

  Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

  Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

  Tym razem zobaczycie:
  • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
  • - brak odwodzenia wiosła.
  https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

  Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

  Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

  Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

  Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!