You are here: Home » white water Chorwacja
white water Chorwacja  DLA KOGO?

  White Water Chorwacja to intensywne szkolenie dla początkujących na górskich kajakach jednoosobowych.
  Szkolenie obejmuje 3 dni pływania w Chorwacji i 2 w Bośni i Hercegowienie.

  Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w kajakarstwie, żeby wziąć udział w tym kursie. Wystarczy świadomość, że jest to oferta dla ludzi, którzy nie boją się wody (czasem będziesz w kajaku głową w dół) i lubią sporty outdoorowe, a ich sprawność fizyczna jest przynajmniej przeciętna.

  W tak pięknej scenerii i krystalicznie czystej wodzie szkolenie w kajakach jednoosobowych jest wyjątkową przyjemnością.

  JAK TO WYGLĄDA?

  White water chorwacja – dwa pierwsze dni są po to, żeby przygotowywać się technicznie i szkolić umiejętności kajakowe, a także obyć się ze sprzętem i wodą. Pokonujemy więc wtedy krótsze odcinki i skupiamy się na aspekcie szkoleniowym.
  Następnie, w kolejnych dniach, wydłużamy odcinki i podnosimy ich trudność. Doskonalimy nabyte umiejętności już podczas prawdziwego spływu.  close

  Stopień trudności według PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych) – GM 2 i G 3 dla najwytrwalszych
  Cena obejmuje:

  • 5 dni szkolenia w kajaku
  • opiekę instruktora podczas zajęć kajakowych,
  • górskie polietylenowe kajaki jednoosobowe,
  • kamizelki asekuracyjne,
  • kaski, wiosła, fartuchy,
  • opłaty za spływ rzeką Zrmanją to 2 x 50 kun (ok. 30 zł) i 70 kun (ok. 45 zł)
  • filmik i zdjęcia z wyjazdu.

  cena nie obejmuje:

  • opłaty za nocleg (miejsce na campingu jest zarezerwowane) patrz zakładka nocleg,
  • dojazdu (we własnym zakresie),
  • wyżywienia (we własnym zakresie) patrz zakładka nocleg,


  White Water Chorwacja

  Na tym szkoleniu chcemy w praktyce zaprezentować na jakim sprzęcie można pływać po rzekach górskich. Uczestnicy poznają różne jednostki pływające i podstawowe umiejętności sterowania nimi na rzece do WW I-II.

  Dzień I: „rozpływanie”
  Na dobry początek przygody kajakowej: pływanie po pięknych wodach rzeki przy kempingu. Spokojny odcinek rzeki, pierwsze kroki w kajaku górskim i … dla niektórych świetna zabawa, dla innych czas na przełamanie: pierwsze kajakowe wywrotki- jeszcze takie kontrolowane, blisko instruktora, ale już techniczne: kabiny i dzióbki.
  Po pływaniu polecamy degustację rodzimej kuchni: cevapcici, jagnięcina i inne mięsa podane z ajwarem, a do tego pyszne sałatki ze świeżych pomidorów, papryki, czy ogórków z cebulką, a dla smakoszy: owoce morza, ryby i szczególnie popularne tutaj kalmary.

  white water Chorwacja
  white water Chorwacja
  white water Chorwacja

  Dzień II: „Powitanie Zrmanji”

  Spływanie krótkiego odcinka rzeki Zrmanji. Zaznajomienie się z bystrzami. Ćwiczenie na nich elementów takich jak: wejście do cofki, wyjście na nurt, promowanie, trawers, przydatnych w dalszych dniach szkolenia.

  Po obiedzie warto zwiedzić okolicę np. Zadar. Polecamy zwiedzanie tego przepięknego miasta z zabytkami rozbudowywanymi przez starożytnych Rzymian oraz średniowiecznym forum położonym nad morzem. Dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek – plażowanie i nurkowanie w morzu.

  chorwacjawhitewater207
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  chorwacjawhitewater209
  chorwacjawhitewater206

  Dzień III:

  A teraz najciekawszy, 16-kilometrowy odcinek rzeki Zrmanji. Czekają tu na nas liczne bystrza i slapy o różnej wysokości. Te drugie możemy pokonać dzięki umiejętnościom nabytym w dniach wcześniejszych lub obnieść, jeżeli nie czujemy się na tyle pewnie.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Dzień IV:

  Una. Ta położona w Bośni i Hercegowinie rzeka wymaga już nieco więcej niż do tej pory robiliśmy… Woda płynie szybciej, a przeszkód jest w nurcie więcej. Zdobytych wcześniej umiejętności trzeba teraz używać z większym refleksem! 😉

  chorwacjawhitewater220
  white water Chorwacja
  white water Chorwacja

  Dzień V:

  Wyrównanie rachunków z Uną.
  Na początku tych kursów w programie był 1 dzień na Unie. Nasi kursanci zawsze powtarzali wtedy: „za drugim razem byłoby lepiej…”. Teraz dajemy Wam taką szansę!

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  chorwacjawhitewater226
  chorwacjawhitewater227


  Informacje dodatkowe

  Transport na miejscu:

  Odcinki spływu są w różnych odległościach od campingu.
  Z campingu na start spływu to my przewozimy sprzęt. Uczestnicy docierają własnym transportem (ale jesteśmy grupą i podróżujemy wspólnie, tak żeby nikt się nie zgubił 😉
  Z mety kierowców podwozimy na start- po ich samochody.  Noclegi:

  White water Chorwacja to szkolenie 3 dni w Chorwacji (min. 3 noclegi w Chorwacji) i 2 dni szkolenia w Bośni i Hercegowinie (min. 1 nocleg w Bośni i Hercegowinie).

  Noclegi w Chorwacji

  Tutaj mamy 2 możliwości noclegów.
  1. Camping
  Jeśli masz namiot to ta opcja jest najtańsza ale i optymalna dla osób, które lubią atmosferę małego kameralnego campingu nad rzeką . Camping jest cudownie położonym tuż nad rzeką Zrmanją. Kiedy budzi nas gorące słońce Chorwacji, możemy dosłownie po kilku krokach od namiotu wskoczyć do orzeźwiającej rzeki! Do dyspozycji: wiata ze stołami i ławkami, toalety, prysznice, zlew do mycia naczyń. Czyli to co nam wystarczy komfortowo funkcjonować w warunkach biwakowych.
  Cena: *ok. 60 KUN/os/nocleg *cennik na sezon 2017, poniżej


  Galeria zdjęć z campingu

  2. Pokoje gościnne
  Na tym samym campingu znajdują się pokoje gościnne 2 lub 3 osobowe. Dla tych, którzy nie lubią warunków campingowych to lepsza opcja. W tym samym miejscu znajduje się kameralna restauracja nad rzeką Zrmanją. Koszt to ok. 8-1- euro/os. Tutaj noclegi należny wcześniej rezerwować.

  Noclegi w Bośni i Hercegowinie

  Tutaj nocujemy na kameralnym campingu nad rzeką Uną. Poza ubikacjami i prysznicami znajduje się tutaj knajpka gdzie można dobrze i tanio zjeść. Koszt noclegu to ok. 3 euro/os.

  Wyżywienie:

  Na campingu w Chorwacji znajdują się dwie restauracje z lokalnymi potrawami: cevapi, pyszne mięsa, świeże sałatki i zimne napoje. To idealna opcja, dla chcących zasmakować w chorwackim folklorze… i dla leniuszków 😉

  Można tym wykupić zarówno obiady, ja i śniadania i kolacje.

  Pozostali (np. amatorzy sztuki gotowania) mogą zaopatrzyć się w butlę i palniki i samodzielnie przygotowywać posiłki (z produktów przywiezionych z Polski lub kupionych w chorwackim sklepie (objazdowy jest na campingu co 2 dni, a stacjonarny znajduje się w najbliższym miasteczku).

   

  Przykładowy cennik na campingu w Chorwacji nad rzeką Zrmanja: (kurs walut: 1 kuna to około 0,65 zł)
  nocleg pod namiotem – 60 kun/os.
  śniadanie – 32-45 kun
  obiad – od 50 kun
  „wypasiony” obiad – 80 kun
  cola, fanta, sprite 0,2 l – 11 kun
  piwo 0,5 l – 12 kun
  wino Malvazija 1 l – 60 kun  zdjęcia
  film  • to jest testimonial Sikor rafting

   by

  • 07 Mar 2019

   Błędy w eskimosce

   Błędy w eskimosce cz. I

   Zapraszamy na pierwszą część cyklu: błędy w eskimosce.

   Specjalnie dla Was stworzyliśmy tą krótką serię, dzięki której być może niektórzy z Was sami zdiagnozują i naprawią swój błąd :) Trzymamy kciuki, aby tak się stało! Dla nas to zawsze mniej kabin na szlaku ;)

   Tym razem zobaczycie:
   • - "armageddon"- czyli błąd początkującego,
   • - brak odwodzenia wiosła.
   https://www.youtube.com/watch?v=pi5uaWa2gH8&t=28s

   Co zrobić jeśli nie ma tu Twojego błędu?

   Jeśli Twojego błędu nie ma na tym filmiku- to cierpliwości, wkrótce ukaże się następna część. A może brakuje Ci cierpliwości, a Twoja eskimoska jest wciąż niedoskonała? Wtedy śmiało skontaktuj się z nami i umów na kurs eskimoski z instruktorem!

   Zrób to w super-komfortowych, cieplarnianych warunkach basenowych! Tylko do końca marca możesz to zrobić na basenie w Krakowie! Idealna inwestycja w siebie przed sezonem kajakowym ;)

   Umów się na kurs eskimoski: zadzwoń lub napisz!